Pirmasis vaiko kambarys tarsi pirmieji vaiko namai. Vaiko kambarys tarsi auga kartu su vaiku - dekoracijos keičiasi pagal vaiko amžių, vaikui augant atsiranda vis daugiau savarankiško dekoravimo ir noro pačiam susikurti savo erdvę. Tai ne tik poilsio, žaidimų ir mokslo kambarys. Šis kambarys taps ir nuostabiu vaikystės prisiminimu, čia visada bus gera sugrįžti ir suaugus, ir savo vaikų jau turint... Galvodami apie savo vaikystės kambarį, jį prisimename kaip ramaus poilsio vietą, vietą svajojimui, pomėgiams, pirmiesiems draugų pasikvietimams.
Esame tikri, jog planuojant ir kuriant vaiko kambarį svarbiausia yra du dalykai - tinkamas erdvės suplanavimas bei jauki ir graži aplinka, į kurią visada gera sugrįžti. Tad turime keletą patarimų, kaip sukurti nuostabią erdvę mūsų patiems mažiausiems ir mylimiausiems šeimos nariams.
1. Pasirinkite spalvas
Labai svarbu pasirinkti keletą spalvų, kurios dominuos vaiko kambaryje ir bus derančios tarpusavyje. Spalvų pasirinkimas yra labai svarbus aspektas. Per daug spalvų kambaryje tarsi sukuria chaosą. Puikiai parinktas atspalvis gali padidinti vaiko kambario erdvę, o neapgalvotas spalvų pasirinkimas gali sumažinti ir sudarkyti visą kambario interjerą. Svarbu parinkti spalvas pagal vaiko charakterį, nes naujoji spalva lydės kiekvieną dieną. Būtų puiku, jei leistumėte vaikui pačiam išsirinkti mėgstamas spalvas, žinoma, patardami ir papasakodami, kokią nuotaiką kiekviena spalva sukurs.
Neįmanoma paneigti, kad spalvos paveikia mūsų nuotaiką. Vienos spalvos suteikia energijos, kitos nuramina protą ir kūną, o kai kurios gali netgi sužadinti apetitą ar sukelti agresiją. Pagal tai spalvos yra skirstomos į aktyvias, pasyvias ir neutralias. Aktyvios spalvos – pačios ryškiausios: raudona, oranžinė, geltona. Yra teigiama, kad raudona – tai meilės spalva, tačiau gali sukelti ir įtampą, geltona skatina kūrybiškumą, suteikia žvalumo, o oranžinė spalva stimuliuoja protą. Neutraliomis spalvomis yra laikomos ruda, smėlio, pilka, balta, rusvai pilka. Pasyviomis spalvomis yra laikomos šios: mėlyna, žalia, violetinė. Jos tinka kurti raminančią ir atpalaiduojančią atmosferą.
2. Pamatykite erdvę vaiko akimis
Labai svarbu neužmiršti į vaiko kambarį pažvelgti iš vaiko perpektyvos. Ar įvairios dekoracijos yra pakankamai žemai, kad vaikas jas matytų ir galėtų jomis mėgautis? Ar knygos bei žaislai yra padėti taip, kad vaikas juos lengvai pasiektų? Įtraukite vaikus į kambario kūrimo procesą.
3. Organizuokite kambario erdves pagal funkcijas
Kambario patalpos suskirstymas zonomis pagal funkcijas yra paprastas būdas gyvenimui suteikti nuoseklumo ir organizuotumo. Atlikus šį suskirstymą, vaikui taps daug lengviau susidėlioti savo daiktus į vietas. Žaislus geriausia laikyti atvirose lentynose bei žaislų dėžėse. Įvairias meno ir piešimo priemones sudėkite šalia staliuko su kėdutėmis. Šalia galite pakabinti kamštinę lentą, kur vaikas galės drąsiai kabinti savo piešinius ir tokiu būdu nebus gadinamos sienos. Drabužių ir aksesuarų zoną taip pat padarykite šalia viena kitos. Vaikui bus patogu rasti visus drabužius ir aksesuarus šalia. Netoliese taip pat galite pastatyti veidrodį ar grožio stalelį, kuris aktualus ir labai mėgstamas mergaičių. Miegamojoje erdvėje, šalia lovos, gali stovėti fotelis, ant kurio bus patogu prisėsti ir Jums, kuomet skaitysite vaikui pasaką prieš miegą. Galbūt praverstų ir mažas stalelis, kuriame stovėtų naktinė lempa ar tiesiog vandens puodelis nakčiai.
4. Suteikite kambariui ramybės ir jaukumo
Ramaus ir jaukaus kampo sukūrimas yra vienas iš svarbiausių prioritetų įrengiant vaiko kambarį. Įvairios stilingos pagalvėlės, rėmeliai su įsimintinų akimirkų nuotraukomis yra būtini kambario akcentai. Jaukioje ir ramioje aplinkoje vaikui lengviau atsipalaiduoti, pailsėti, atsikratyti neigiamų emocijų.
5. Atsižvelkite į bendrą erdvę
Jei vaiko kambarys kuriamas keliems vaikams, būtina kiekvienam vaikui suteikti atskirą erdvę. Lovas galite atskirti baldakimais, spintomis ar lentynomis. Taip pat puiki idėja dviaukštės lovelės. Kiekvienas vaikas savo lovos aukšte susikurs savo erdvę, dekoruos ją savo norimais aksesuarais, niekučiais ar minkštais žaislais. Tai ypač svarbu, nes kiekvienas žmogus kartais nori pabūti vienas ir nori, jog nebūtų lendama į jo erdvę. Leiskite kiekvienam vaikui būti atsakingas už savo zoną. Kiekvieno vaiko vietą suskirstykite pagal amžių - vyresniems vaikams paskirkite aukštesnes lentynas, mažesniems - žemesnias.
Įvairių vaikiškų aksesuarų ir stilingų žaislų rasite http://www.happyangels.lt